z0028 Grzegorz4
Tarnawski Rafał0
z0414 Andrzej0
Razem Życie Podkarpackie SW390

Mecz pomiędzy zespołami Trade Transu i Życia Podkarpackiego SW określany był hitem kolejki ze względu na zajmowane przez zespoły miejsca w tabeli, jak również wyrównane składy obu drużyn. I rzeczywiście kibice oglądający to spotkanie mogli być zadowoleni. Początek meczu zdecydowanie zdominowali zawodnicy Życia, którzy po ładnych akcjach wyszli na prowadzenie 6:0 i grając dobrze w obronie wygrali pierwszą kwartę wynikiem 10:5. W drugiej kwarcie Trade Trans zaczął grać odrobinę skuteczniej w ataku, poprawiając również obronę, jednak do połowy zespół brązowych medalistów ubiegłego sezonu prowadził 21:13, co było zasługą głównie M. Ważnego, który zdobył wszystkie swoje punkty w I części gry i mądrze rozgrywał piłkę. Po przerwie trwała na boisku zażarta walka, ale żaden z zespołów nie zdołał osiągnąć wyraźnej przewagi. Trade Trans dużo lepiej niż w pierwszej połowie zagrał w ataku, co pozwoliło mu wygrać kwartę 15:12 i przed decydującą odsłoną tracił do Życia już tylko 5 punktów. Na początku czwartej kwarty doszło do kontrowersyjnej sytuacji z udziałem sędziów - faulowany w szybkiej kontrze był M. Pilch, doszło do "przepychanek słownych" z udziałem zawodników obu drużyn i ławka Życia otrzymała przewinienie techniczne. M. Pilch trafił jeden rzut wolny, kolejne dwa za "dacha" dołożył P. Zabawski, a po wznowieniu gry 2 punkty zdobył dla Trade Transu R. Kupecki i na tablicy wyników widniał remis. Po tym wydarzeniu Trade Trans za sprawą fenomenalnie grającego P. Zabawskiego (18 punktów w meczu, z tego 10 w IV kwarcie) wyszedł na prowadzenie. Końcówka to "próba nerwów". Zawodnicy ŻP SW usiłowali szybko odzyskać prowadzenie, jednak ich rzuty nie znajdowały drogi do kosza, natomiast TT grał długo, do maksimum wykorzystując czas na rozegranie akcji, co często kończyło się faulami ze strony graczy Życia. Dzięki wykorzystanym 12 z 16 rzutów wolnych Trade Trans utrzymał prowadzenie i wygrał mecz wynikiem 46:39, pozostając jednym z dwóch niepokonanych w lidze zespołów. Warto zaznaczyć, że w drużynie ŻP siedmiu punktujących zawodników uzyskało od 4 do 7 punktów, co œświadczy o wyrównanym składzie. Drużyna Trade Transu pokazała charakter nie poddając się pomimo dość wysokiej (jak na ten wynik) przewagi przeciwnika i dosłownie "wydarła" mu zwycięstwo. Podsumowując mecz kolejki dostarczył kibicom i zawodnikom spodziewanych emocji.